Obľubujete cestovanie? A ešte lepšie – cestujete za módou a nákupmi? V tom prípade by ste mali poznať európske destinácie, v ktorých narazíte na tie najzaujímavejšie ulice, preplnené najvychytenejšími butikmi! Určite žiadna žena na dovolenke, prípadne na služobnej ceste v zahraničí, nevynechá miestny boutique. Ak si vyhľadávate cestovateľské destinácie vyložene podľa nákupných príležitostí, tieto by ste nemali vynechať.

Brusel – ulica Avenue Louise

Chcete spojiť nakupovanie v štýlovom a šik boutique s ochutnávkou čokolády, či miestneho piva? V tom prípade by ste mali zavítať do belgického Bruselu, konkrétne na ulicu Avenue Louise. Je obľúbená nielen medzi turistami, ale aj medzi domácimi. Táto ulica je lemovaná značkovými butikmi, vilami v štýle art-deco a krásne upravenými parkami. A keď už tu budete, nezabudnite si v tejto luxusnej štvrti nakúpiť aj slávnu belgickú čipku, či sklenené výrobky.

Paríž – ulica Avenue Montaigne

Mesto Paríž je doslova synonymom módy. Niet preto divu, že jedna z luxusných nákupných ulíc sa nachádza práve v Paríži. Ide o ulicu Avenue Montaigne a nájdete tu naozaj vychytené butiky. Značky ako Louis Vuitton a Bvlgari lemujú celú túto ulicu. A početné sú tu aj klenotníctva.

Barcelona – ulica Avinguda Diagonal

Turistami milované mesto Barcelona sa tiež môže popýšiť mnohými nákupnými príležitosťami. A najväčšou je určite ulica Avinguda Diagonal. Nájdete tu totiž nielen svetoznáme značky, ale aj butiky pre „bežných ľudí“, kde si nakúpite za primerané ceny. Doprajte si jeden deň na tejto ulici plnej butikov, tapas barov a modernej a gotickej architektúry.

Viedeň – ulica Mariahilfer Strasse

Mnohým Slovákom známa Mariahilfer Strasse je takisto cieľom turistov vo Viedni. Najdlhšia nákupná ulica v Rakúsku ponúka butiky a tovar doslova od výmyslu sveta! Nákupy si spríjemnite oddychom v kaviarničke, či prehliadkou miestnej architektúry.

Londýn – ulica Bond Street

Noblesný názov Bond Street sa tejto londýnskej ulici jednoznačne hodí. Je to totiž vychytené a luxusné miesto nákupov. Nájdete tu všetko – butiky so značkovým oblečením, parfumérie, starožitnosti, aj umenie. Ak aj nebudete nakupovať, určite stojí za to sa tu aspoň poprechádzať.

Ktorá z týchto vychytených ulíc a svetových metropol je pre Vás najzaujímavejšia? Určite by sa v každej našiel aspoň jeden boutique, ktorý by Vás uchvátil.

 

Autorské právo: darkoudovicic / 123RF Reklamní fotografie