Džínsy, neoddeliteľná súčasť nášho šatníka už takmer 150 rokov. Sprvu prevažne robotnícky mužský odev sa za roky svojej existencie dostal na popredné miesta snáď v každej ženskej skrini, nosíme ich všetky bez ohľadu na vek a štátnu príslušnosť. Rozmanité strihy i farby džínsov.

Aké rifle sa komu hodia? A prečo?

Trendy skinny na dobrú postavu

Máte dobrú postavu, ale nebránite sa drobnému zoštíhleniu nôh? V tom prípade sú pre vás skinny džínsy ako stvorené. Krásne zoštíhlia a opticky predĺžia nohy, najmä 7/8 dĺžka riflí.

S opätkami aj k teniskám, za každých okolností pôsobia neuveriteľne sexi. Pravdaže, kvôli svojmu extrémne úzkemu strihu, vďaka čomu skinny rifle pripomínajú legíny, sa hodia len štíhlym postavám.

Boot cut strih riflí

Nezúfajte, ak vaše krivky nie sú dokonalé. Pre vás je ako ušitý strih riflí zvaný boot cut. Ich trefný strih si skvelo poradí aj s hrubšími stehnami a vypuklým bruškom. Všetko vďaka miernemu rozšíreniu v spodnej časti džínsov. Okrem toho aj pekne zvýraznia zadok a predĺžia nohy. Tento typ riflí sa najlepšie vyníma k vyššiemu opätku.

Straight džínsy

Toto je klasický strih riflí, ktorý prežije asi všetky trendy. Rovný strih riflí, ktorý sa hodí každému typu postavy, je obľúbený aj preto, že šikovne prekryje, čo prekryť má a zvýrazní nohy.

Zvonové rifle

Rifle s veľkými zvonmi dole, to je doslova legenda medzi džínsami. Ak ste aj vy dušou dieťa kvetov, istotne obľubujete práve tento typ riflí. Nosiť ich môžu štíhle, aj plnoštíhle ženy, avšak výlučne s vysokými topánkami.

Boyfriend strih džínsov

Rifle v pánskom štýle s mierne spadnutým rozkrokom obľubujú ženy, ktoré uprednostňujú pohodlie a ležérny štýl. No hoci sú voľnejšie, pre moletky to nie je najlepšia voľba. Boyfriend rifle vyniknú najmä na štíhlych ženách, ideálne zahnuté na členkoch.