Ženy krv a mlieko, po novom dámy nakupujúce v oddelení plus size módy. Alebo aj bacuľky. Skrátka, každá kočka s pár kilami navyše, ktorej väčší zadoček či plnšie boky sú jednoducho neprehliadnuteľné. Aby však vyniklo, čo vyniknúť má, a zakrylo sa to ostatné, musia ženy „plus size“ občas poriadne experimentovať. Nie vždy to však vyjde podľa ich predstáv.

Čo im pristane a čo by radšej nosiť nemali?

Čierna nie je jediným riešením

Mnohé ženy s niekoľkými kilogramami navyše to riešia tak, že sa zaodejú celé do čiernej v snahe čo najviac sa zoštíhliť. Ale čierna od hlavy až po ponožky nie je jediným spôsobom, ako zakryť neželané a zdôrazniť, čo sa zdôrazniť má. Rovnako zoštíhľujúci, no nepomerne optimistickejší efekt má aj tmavofialová a námornícka modrá.

Čo sa týka vzorov, takej rozporuplnej otázky u baculiek, vedzte, že v podstate nejde o to, či nosíte pásiky vodorovne alebo zvislo, dôležitá je skôr šírka vzoru. Čím užšie pruhy, tým štíhlejšia postava.

Optické triky v plus size móde

Obľúbeným optickým trikom sú šaty s postrannými panelmi. Na tie ale pri výbere pozor, nepristanú totiž každej žene. Problematické partie sa vyplatí schovať práve do čiernych panelov, nikdy nie naopak.

Kvôli silnejším a ovisnutým pažiam je to komplikované s dĺžkou rukávov, ale to ešte neznamená, že si aj žena veľkosti plus size nemôže dať krátky rukáv. Opticky pomôžu rukávy s diagonálnym strihom, ktoré oproti horizontálnemu nezvýrazňujú problematické partie. Nedostatky skryje predovšetkým voľnejší vršok. Pokiaľ chcete ukázať aj trochu kože, skúste voľné tričko na jedno rameno, prípadne prestrihané rukávy, ktoré odhalia ramená, no zamaskujú spodnú časť paže.

Sukne pre ženy krv a mlieko

Čo sa týka šiat a sukní, pozor na väčšie bruško. To efektívne zakryjú balónové a nazbierané sukne. Skvelou voľbou sú i áčkové sukne s dĺžkou pod kolená, ktoré zamaskujú širšie stehná a opticky zúžia pás.

Vrstvenie, vrstvenie, vrstvenie

Kto sa naučí vrstviť, ten má vyhraté. Obzvlášť hra s predĺženou dĺžkou sa bacuľkám veľmi osvedčila. Dlhý kardigán, vesta či pončo opticky predĺžia a zoštíhlia telo, no tiež diskrétne prekryjú nedostatky ako výraznejšie stehná a zadoček. Postavu opticky predĺžia aj lodičky na vyššom podpätku v telovej farbe, respektíve v odtieni, ktorý je čo najpodobnejší tónu vašej pokožky.