Obdobie gravidity, najkrajší, ale i najnáročnejší čas v živote každej ženy. Všetko sa mení, predovšetkým sa však mení budúca mamička a je veľmi náročné sa s tým vysporiadať.

Aby to šlo každej tehuľke o čosi ľahšie a bez stresov, je dobré cítiť sa maximálne pohodlne. Aj vo vhodne zvolenom tehotenskom oblečení.

Obliekanie v tehotenstve

Telo ženy sa počas tehotenstva mení a nič sa s tým nedá robiť, iba to šťastlivo prečkať a prispôsobiť sa tomu správnym výberom oblečenia. Najdôležitejšie je cítiť sa v ňom komfortne, no zároveň nebyť ako vo vreci, čo mnohým tehotným veru nepridá na nálade, ani na sebavedomí.

Základom pohodlia je pre veľa budúcich mám správna obuv. Aké topánky nosiť počas tehotenstva, aby ste svoje ubolené nohy nenamáhali viac, ako je nutné?

Keďže s postupom tehotenstva a nárastom vašej hmotnosti budete čoraz menej ohybné, je fajn na čas sa vzdať šnurovacích topánok. Ideálnou tehotenskou obuvou v teplejších mesiacoch sú ľahko nasúvacie topánky a balerínky. V zime je to o čosi horšie, aj kvôli opuchom nôh, ktoré zvyknú potrápiť nejednu tehuľku, ale snáď to v praktických čižmách bez opätku, ktoré nech sú o číslo aj dve väčšie, ako je vaša bežná veľkosť, šťastne dobojujete až do pôrodu.

Tehotenské nohavice a top

Keďže je to práve bruško, čo sa počas gravidity najviac zväčšuje, výber vhodných nohavíc, v ktorých vynosíte vaše bábätko, je veľmi dôležitý. Najväčšou prioritou pri ich kúpe je, aby na brucho nijako netlačili. Väčšina žien preto volí špeciálne tehotenské nohavice s vysokým bavlneným pásom, ktorý bruško pekne obopne, no netlačí, alebo naopak nohavice s nízkym pásom končiacim pod bruchom.

Pokiaľ ide o top, ideálnym kúskom v tehotenstve sú voľné tuniky z priedušných materiálov, prípadne tričká i o zopár čísel väčšie košele. A v lete sú skvelou alternatívou pohodlné šaty voľného strihu.

Výber tehotenskej podprsenky nepodceňujte!

Spodná bielizeň, predovšetkým dobrá podprsenka, je pre tehotné ženy mimoriadne dôležitá. Počas tehotenstva je dobré zabudnúť na podprsenky s kosticami a nahradiť ich radšej pohodlnejšími kúskami. Či už uprednostníte špeciálnu tehotenskú podprsenku, alebo si vystačíte s klasickou športovou podprsenkou bez výstuže, dbajte na to, aby vás nič netlačilo a aby ste vďaka širokým a pevným ramienkam odľahčili namáhané ramená.

Cítiť sa počas deviatich mesiacov tehotenstva je základom toho, aby z vás bola spokojná tehuľka a šťastná mamička. Tak na to myslite a uľahčite si to aj správnym výberom tehotenskej módy!