Obľúbené tri prúžky, kto by ich nepoznal? Veru, Adidas je jedna z mála značiek, ktorú poznajú úplne všade. A milujú ju rovnako v Spojených štátoch aj Nemecku, stále viac a viac.

Kde, kedy a komu sa podarilo prísť s geniálnym nápadom na jedinečné topánky s neodmysliteľnými troma prúžkami?

Z histórie značky Adidas

Značka Adidas  má za sebou slušnú históriu, vedeli ste napríklad, že je omnoho staršia než konkurenčná Nike? So značkou je spätý nemecký športovec Adolf Dassler prezývaný Adi. V roku 1924 si spolu so svojím bratom založil firmu s názvom Gebrüder Dassler Schuhfabrik, Ako záujem o ich produkty rástol, hľadal sa trefnejší a ľahšie zapamätateľný názov pre tenisky, až v roku 1949 vznikla firma s názvom Adidas, ešte stále však bez nám známeho trojprúžkového loga.

Tri prúžky Adidasu

Adimu sa zapáčili tri pruhy, ale pri pokuse nechať si ich patentovať ostal prekvapený. Nebol totiž jediný s týmto geniálnym nápadom. Rýchlo sa však vynašiel a vyrazil na návštevu do sídla fínskej značky Karhu, ktorá bola vlastníkom troch pruhov. Po dohode a zrejme výhodnom obchode sa dohodli, a tak sa konečne Adidas a tri prúžky spojili. A to nerozlučiteľne.

Hádka dvoch bratov – Adidas verzus Puma

Úspech so sebou neraz prináša aj mocenský boj, ktorému sa nevyhli ani bratia Dasslerovci. Po tom, ako sa nevedeli dohodnúť ohľadne ďalšieho fungovania Adidasu, Adolfov brat Rudolf si založil svoju vlastnú značku – o nič menej známu Pumu.

Celkom pozitívne ukončenie hádky dvoch bratov, čo poviete? Minimálne pre nás, milovníkov kvalitných nemeckých tenisiek. Adidas však už dávno nie je iba o športovej obuvi, svetoznáma firma dnes vyrába aj oblečenie, športové potreby, kozmetiku a mnoho, mnoho iného. Bez preháňania teda možno povedať, že značka Adidas sa za svoju takmer storočnú existenciu stala synonymom jedinečného štýlu, originality a vysokej kvality.