Čože je to päťdesiatka! Pre niekoho obyčajné číslo, pre iných významný životný míľnik. Najmä ženy – päťdesiatničky sa neraz cítia neatraktívne a len nostalgicky spomínajú na úžasné outfity, ktoré si mohli dovoliť obliecť v mladšom veku.

Dámy, ale 50 rokov ešte nie je koniec sveta, ani vašej štýlovosti. Stačí sa prispôsobiť a nosiť kúsky, ktoré zvýraznia vašu zrelosť a skúsenosť. Základný trik, ako ostať moderná aj po 50-ke, znie: Vždy stavte len na jeden dominantný detail – zaujímavý strih či trendy farbu.

Správny strih šiat je základ

Ak siahnete po ženských strihoch, ktoré zvýraznia všetky vaše prednosti, neurobíte krok vedľa. Skôr ako voľné strihy, ktoré pripomínajú vrece, by ste sa však mali zaodieť do šiat, ktoré podčiarknu to, čo majú a do úzadia zatlačia všetko, čo má ostať schované.

Kvalita oblečenia na prvom mieste

Postačí mať v šatníku niekoľko nadčasových kúskov a ste za vodou. Stavte na prvotriedne strihy aj materiály, v istom veku sa už rozhodne neoplatí na všetkom šetriť a pôsobiť lacno. Ste žena s patričnými skúsenosťami, vyzerajte teda podľa toho a udávajte trendy.

Naviac, vďaka zaujímavému materiálu, ktorý je už na pohľad kvalitný, budete pôsobiť serióznejšie a príťažlivejšie.

Nesmrteľná elegancia

Elegantné blúzky a saká, čo je viac? Hodia sa na každú príležitosť, urobia z každej ženy dámu na počkanie a sú stále moderné. Sú úžasné v kombinácii s elegantnými nohavicami, sukňou aj s obyčajnými džínsami, záleží len na vás, kam sa takto nahodená vyberiete. Pri ich výbere však opäť dbajte na to, aby boli sako i blúzka kvalitné a príliš neprezdobené.

Bielizeň, ktorá vás vytvaruje

Inak aj tvarovacia bielizeň, ktorá ženy v istom veky pozdvihne tam, kde je to treba a dodá im prepotrebné sebavedomie. Tvarovacia spodná bielizeň býva zvyčajne veľmi decentná, avšak to nič nemení na jej sile opticky ubrať kilogramy a krásne vyformovať postavu. Je to teda tá správna zbraň všetkých žien po päťdesiatke.