Klasické čierne lodičky, pohodlné značkové tenisky, obľúbené balerínky… Správna žena si skrátka s jedným párom topánok nevystačí. Ideálny prípad je, ak má na každú príležitosť iný pár, zväčša aj typ obuvi. Najlepšie hneď v niekoľkých farebných odtieňoch.

Koľko druhov topánok vlastne potrebujeme, a prečo?

Jedny lodičky do spoločnosti, ďalšie do práce a na voľný čas

Začnite nevyhnutnou klasikou, a to lodičkami. Kto povie, že stačí mať iba jeden pár, klame. Veď predsa nemôžeme ísť v tých istých na pracovný obed aj večer na ples! To by bolo veľké faux-pas. Je výborné mať minimálne jedny čierne, nie až také vysoké, ktoré oceníme skôr počas bežných dní, najmä ak si ich nosenie vyžaduje naša pracovná pozícia. Skutočná lodičková maniačka však potrebuje aj lodičky v telovej farbe a ktovie, koľko ďalších farebných variácií. Výška podpätku je na každej zvážení a schopnostiach.

Tenisky do pohody i nepohody

Tenisky, ďalšia obuv, ktorej jeden pár zvyčajne nepostačuje. Milovníčky pohodlného štýlu totiž nosia tenisky aj do práce či do školy, vo voľnom čase však tiež a keď si idú zabehať, prípadne do fitka, opäť obúvajú tenisky. Lenže chodiť všade v tých istých? Aká nuda!

Čižmičky na jar, jeseň i zimu

Trendy členkové, klasické vysoké z kvalitnej kože, aj elegantné čižmy na vysokom opätku. Že také všetky tiež máte a vynosíte ich? Jasná vec, nie sú totiž čižmy ako čižmy, a preto je nevyhnutné sledovať trendy aj skvelé akcie a dopĺňať si svoj čižmový inventár priebežne.

A čo na nohy v lete?

Praktické sandáliky, žabky k vode aj obľúbené balerínky. Všetko to vynásobme aspoň tromi plus prirátajme ešte niekoľko párov vyššie spomenutých tenisiek a lodičiek a môžeme si horúce dni i noci pri mori užívať dosýta!